Translate

ALL PUBLICATIONS HERE

https://issuu.com/jofredeorosz

nedeľa 27. októbra 2013

ĽUDO MIKULA: GROVEN: HVIEZDNY PÚTNIK/SPACE TRAVELLER (BUBLINY BOOK 3/ 27.10.2013)

BUBLINY BOOK (3)- 

GROVEN: HVIEZDNY PÚTNIK

SLOVAK AND ENGLISH 

Autor (scenár a kresba): 

ĽUDO MIKULA  

Od malička som rád kreslil a dobrú comicsovú školu som dostal v rokoch 1968-69, kedy som dostával pravidelné mesačné zásielky comicsov od uja z Veľkej Británie. Anglickí a francúzski comicsoví výtvarníci ma ovplyvnili najviac a dodnes sú mojimi najväčšími vzormi - Mike Noble, Frank Bellamy, André Chéret - a samozrejme Česi - Kája Saudek, Gustav Krum a v minulosti na Slovensku dosť často publikovaný maďarský výtvarník Erno Zorád. Až neskôr sa k nim pridali ďalší - Grzegorz Rosiński, Don Lawrence, Juan Giménez, Alex Ross.

Komiks pre mňa znamená číre dobrodružstvo. Preto uprednostňu
jem ručne maľované komiksy s dobrým príbehom, nezvyčajnou pointou, nečakanými zvratmi, alebo skrytým humorom pred počítačovými 'dielami', ktoré sú postavené na veľmi slabých kresbách, a spravidla plné krutosti a brutality.V prvom ročníku súťaže O CENU BEMÍKA v Prahe som obsadil prvé miesto s comicsom GROVEN - Hviezdny Pútnik, ktorý neskôr vyšiel farebne v časopise BUBLINKY. V roku 1992 som dokončil 50 stranový čiernobiely príbeh JÁNOŠÍK, ktorý dosiaľ, žiaľ, nikto neuverejnil. Comics ma fascinuje, rád ho kreslím a rád si nejaký dobrý comics prečítam - hlavne preto, že v ňom obyčajne zvíťazí spravodlivosť, ktorej je na svete tak málo, a ktorú považujem za jednu z najdôležitejších vecí na svete.

Okrem comicsov ma vždy lákalo ilustrovanie a som rád, že zhruba od roku 1999 som mohol zilustrovať niekoľko desiatok poviedok pre časopis FANTÁZIA. Mám rád aj dobrú hudbu, sám som spieval, hral na gitare a skladal muziku v rockovej kapele BABA JAGA, ktorá v súčasnosti síce nefunguje, ale vyzerá to tak, že ešte nepovedala posledné slovo, resp. tón.

Som veľkým obdivovateľom prírody, kde chodím hlavne za oddychom a "vyčistiť si hlavu". Mojou najväčšou výhrou v živote je moja rodina - manželka a dcéra, ktoré mi vytvorili skvelé rodinné zázemie a vždy ma v mojich výtvarníckých počinoch podporovali.


(text použitý so súhlasom autora)

DNES VÁM PRINÁŠAME KNIHU GROVEN V SLOVENSKOM AJ ANGLICKOM JAZYKU. 

SLOVAK:


ENGLISH:PREKLAD/ translation: MICHAL ZIDOR, 2013
EDITÁCIA/ edited by: JARO LUPEČKA, 2013

author of script and art (copyright, all rights reserved ) : ĽUDO MIKULA 1985, 1991- 2013 Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára